Prečo tráviť hodiny v telocvični - stačí 10 minút!

 

 

História Power Plate

Východonemecký profesor Biermann se zaoberal výskumom vibračného efektu na ľudskom tele a v roku 1960 objavil takzvanú Advanced Vibration Technology, vďaka nej  mohli ruskí kozmonauti zostať vo vesmíre o desať rokov neskôr, rekordných 420 dní, zatiaľ čo  Američania boli nútení sa vrátiť na Zem už po 120 dňoch. Roku 1999 vyvinul slávny tréner holandského atletického týmu Guus Van Der Meer Power Plate ako účinnú súčasť tréningových metód. V roku 2003 zaviedlo NASA Power Plate pre svoje vesmírne programy a už dorazil aj do Slovenskej Republiky. V súčastnej dobe na ňom cvičia svetové celebrity, ako napríklad Madonna, Demi Moore, Claudia Schiffer, Julia Roberts, Ivana Trumpová, David Beckham, Ben Affleck, George Clooney, monacký princ Albert atd. a športovné kluby ( FC Barcelona, Arsenal ). V Nemecku je power-plate partnerom reprezentácií pre zimné športy a Big Brotheru. V Slovenskej Republike medzi prvými cvičila na našom stroji Miss Slovenska 2007 Veronika Husárová a pripravovala sa na Miss World.

 

 

Čo je Advanced Vibration Technology a ako funguje Power Plate?

Advanced Vibration Technology využíva mimovoľný strečový reflex, ako prirodzenú reakciu tela na narušenie rovnováhy za účelom zvýšenia stimulácie svalových vlákien.

Power Plate pracuje na báze mimovoľných telesných reflexov, akými je napríklad mrknutie oka. Sú vyvolané vibráciou, pôsobiacou na vysoký počet svalových vlákien, ktoré nie sú pri bežnom tréningu ovplyvniteľné. Reakcia tela na mechanické stimuly je úplne prirodzená a nenútená. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy, ktoré majú s ohľadom na frekvenciu za následok rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien, a to 30-50krát za sekundu, teda 1800 až 3000 krát za minútu, čím simulujú mnohonásobné opakovanie. Tréning na Power Plate umožňuje cvičiacemu jednoduchý, bezpečný a vysoko efektívni tréning, kde len za 10 minút dosiahne rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení trvajúcom 1-1,5 hodiny.

Vibračný tréning na Power Plate umožňuje kvalitné precvičenie svalstva celého tela. Výsledky štúdií preukázali, že cvičením na Power Plate je možné pozastaviť rozvoj osteoporózy a urýchliť obnovu poškodených šliach a väzov. Účinne bojuje aj proti celulitíde a vďaka zapojeniu niekoľkých svalov súčasne zlepšuje koordináciu pohybov.

Prečo práve Powerplate?

Výhody Power Plate

Power Plate je účinný hlavne v týchto oblastiach - zvyšuje svalovú silu, svalovú vytrvalosť a reakčnú silu, pomáha pri rehabilitácii, zosilňuje kostnú hmotu a predchádza osteoporóze, zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu, odbúrava celulitídu a zlepšuje krvní obeh. Revolučnosť technológie Power Plate spočíva hlavne v tom, že cvičebná lekcia trvá len desať minút. Na powerplate sa cvičí vo výdržových pozíciách ( podrep, klik, výpady ) a vibrácie simulujú mnohonásobný počet opakovaní. Teda ak vydržíte  v kliku pól minúty, nahradí to cca 1000 klikov. Nejedná sa teda o pasívne ale aktívne cvičenie.

Power Plate je geniálny vďaka výsledkom, ktoré sú viditeľné za tak krátku dobu. Je to veľká výzva pre všetkých, ktorí nemajú na cvičenie čas, cvičenie ich nebaví , alebo nemajú vôlu. Power Plate je vyslobodením  pre ľudí s nadváhou, celulitídou a osteoporózou.

Pre koho je Power Plate určený?

Power Plate je obzvlášť vhodný pre ľudí, ktorí chcú dosáhnúť svoje ciele efektívne. Vibračná technológia umožňuje kvalitné precvičenie celého tela vyvolaním strečového reflexu, masáž svalstva a zvýši flexibilitu.

Porovnanie bežného tréningu s tréningom na powerplate:

 

         bežný tréning

tréning na Power Plate

Počet tréningov týždenne

3

3

Dĺžka tréningu

1-1,5 hodiny

10 minút

Počet opakovaní

3 série

1 série

Odpočinok po sérii

2 minúty

nie je treba

Doba zotavenia

2 dni

2 dni

Zahriatie

15 minút

45 sekúnd

Ukľudnenie

10 minút

60 sekúnd

% využitia svalových vlákien

40%

95-97 %

 

 

 

 

 

Power Plate je určený pre tých, ktorí chcú efektívni tréning pri minimálnej časovej náročnosti, ktorým úplne nevyhovuje odporový tréning, ktorí chcú predísť osteoporóze a chcú zosilniť kostnú hmotu, ktorí potrebujú rehabilitáciú po zraneniach, ktorí si chcú zlepšiť výkonnosť, ktorí  chcú tonizovať svalstvo a prehĺbiť svalovú definíciu, pre ženy, ktoré chcú odbúrať celulitídu, pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť flexibilitu a predchádzať zraneniam , a pre tých, ktorí chcú vypadať a cítiť sa lepšie, byť silnejší a zdravší , alebo zlepšiť koordináciu pohybov.

 

cvičenie s trénerom 8,5 eur

10 cvičení 66 eur