Čo to teda Cesta je?

 

Cesta (JourneyTM) je pozoruhodná a veľmi efektívna metóda, ktorá vznikla ako spontánna reakcia na vyliečenie autorkinho nádoru. Autorkou tejto do hĺbky prepracovanej a medzinárodne uznávanej liečebnej metódy je Brandon Bays, Američanka žijúca vo Veľkej Británii.

Čo teda Cesta je? Je to účinný proces podobný riadenej meditácii. Je to vnútorná cesta k slobode, cesta k zdroju. Na svojej vnútornej duševnej ceste, ktorá je riadená inteligenciou nášho vyššieho ja, si človek lieči svoje negatívne zážitky z minulosti, pričom sila zmeneného vedomia aktivuje vlastné samoliečiace schopnosti organizmu. Pomocou Cesty je možné transformovať minulosť, prítomnosť i budúcnosť. Východiskovým bodom pritom je fakt, že naše bunky si uchovávajú emocionálne spomienky. Tieto žijú svojím vlastným životom, ktorý môže viesť k fyzickým alebo psychickým blokom. Pomocou Cesty tieto spomienky vyplavujeme z nášho vedomia, prežívame nanovo a potom odchádzajú, pričom nastupuje úľava na duševnej úrovni a je daný priestor a energia telu, aby očistené od emocionálnych blokov mohlo zahájiť proces samoliečby.

Pomocou Cesty je možné spoznať okolnosti nášho života ako zrkadlo nášho vnútra, nájsť a odstraňovať bloky, aktivovať vlastné liečivé sily organizmu, zažiť vyliečenie pomocou odpustenia, objaviť vnútorné ja, manifestovať radosť a zdravie, nájsť úľavu a slobodu. Je toho oveľa viac, čo Cesta dokáže. Ide skutočne o veľmi kreatívny, na pohľad jednoduchý proces. Ale len na pohľad. Každý kto Cestu absolvoval mi môže potvrdiť, že pracovať s našim vnútrom, je niekedy skutočná drina. Naše vnútro je neustále prehlušované naším egom. Umlčať ho, respektíve dať ho do pozície outsidera a dať voľnosť našim dlho potláčaným emóciám, nášmu skutočnému ja, je skutočne namáhavé. O to krajšie, účinnejšie a oslobodzujúcejšie je to, keď sa nám to podarí.