Harmonizácia tela a duše

Slovo čakry pochádza zo sanskrit-u a znamená kolo alebo disk. Hinduistické texty, zaoberajúce sa prúdením energie v ľudskom tele, používajú výraz pre centrá v našom tele, ktoré majú schopnosť prijímať energiu, určitým spôsobom ju pretvárať a opäť vyžarovať.

Čakry nestoja samostatne, ale naopak sú prepojené sieťou kanálov, takže kvalita fungovania jednej z čakier sa nevyhnutne odrazí aj na ostatných. Tradične sa uvádza sedem hlavných čakier umiestnených nad sebou v strede trupu tela. Ale existujú ešte dve (spolu deväť) + nové, utajené, objavené a duchovné. Zobrazujú sa ako lotosové kvety, z ktorých každý rezonuje v iných frekvenciách a zodpovedá určitej farbe dúhy. Ďalej poznáme 144 čakier, 400 vedľajších, 88 000 ostatných a menšieho významu je možno aj viac.

Jednotlivé čakry sa otáčajú doľava alebo doprava. Točenie čakier tvaruje muža a ženu rozdielnym spôsobom, čo vedie k dopĺňaniu energie v každej životnej oblasti a k vyváženiu jin a jang. K tomu napomáhajú rôzne formy liečenia - drahými kameňmi, aromaterapiou, masážami, psychoterapiou, bioterapiou, fytoterapiou, psychosomatickou artterapiou, biorezonátormi, farebnými obrázkami, farbami, hudbou, spevom, meditáciou a rôznymi liečivými spôsobmi.

Uvoľnenie blokovaných čakier

Ak sú blokovane čakry (nemôže životná energia voľne prúdiť), treba uvoľniť blokády, zharmonizovať čakry vibráciami energií . Akonáhle prídu do čakier čisté vibrácie a vyššie frekvencie, čakry sa rozkmitajú a blokády postupne zmiznú. Môžeme zažiť pocity odblokovania, ako sú rôzne emócie, strach, hnev, bolesti. Nechajme voľný priebeh tomu, čo sa v nás nachádza - aj choroby, nepotláčajme slzy, smiech, radosť. Ak sa tie blokády odstránia a čakry zharmonizujú, vráti sa radosť zo života, uvoľnenie, jasnosť, čistota.

Život môžeme prežívať kvalitne a pozitívne, ak budeme dodržiavať harmóniu energií v nás.

30 min / 15 eu